09/2016 – o gorących problemach wizerunkowych Samsunga

Ostatnie 1,5 miesiąca w świecie technologicznym upłynęło nie tylko pod znakiem premiery nowych iPhone’ów 7 i 7 Plus. Wydaje się, że o wiele większym medialnym wydarzeniem były, a właściwie dalej są problemy Samsunga z przegrzewającymi się, zapalającymi się i wybuchającymi smartfonami Galaxy Note 7.

Produkcja tego urządzenia została już zakończona. Trwa jego wycofywanie z rynku i odbieranie ich użytkownikom. Koniec tej historii to uznanie przez Departament Transportu Stanów Zjednoczony Galaxy Note 7 za materiał niebezpieczny, którego nie wolno wnosić na pokład samolotu. Samsung zostaje jednak z z kilkoma poważnymi problemami. Cały czas nie wiadomo, co powodowało przegrzewanie się i w konsekwencji zapalanie się czy eksplozje tych urządzeń. Brak jasnej odpowiedzi na to pytanie może mieć duży wpływ na zaufanie klientów, a to – wraz ze zrujnowanym wizerunkiem jako producenta smartfonów – może być najtrudniejszym problemem do rozwiązania przez tę firmę.

O tym, jak Samsung radzi sobie obecnie z problemami z własnym wizerunkiem oraz co może zrobić w przyszłości rozmawiam z Miłoszem z Techwondo.pl.

Muzyka w tym odcinku to kawałek Rose of the Desert łódzkiego metalowego zespołu Triagonal. Chłopaki zbierają obecnie fundusze na nagranie swojej drugiej płyty.

Serdecznie zapraszam do odsłuchu.

Więcej…

Oryginalny wpis: 09/2016 – o gorących problemach wizerunkowych Samsunga