#14 Mana Mana z Kuglarzem: Czy papierowe RPG umarło?

Papierowe RPG. Czy ktoś jeszcze pamięta o hobby, które triumfy święciło dobre 15-20 lat temu? I czy… da się z erpegów żyć? W 14. odcinku Mana Mana gościmy Michała kuglarza Dzidta, z którym rozmawiamy o kondycji polskiego i światowego RPG oraz o tym, jak zebrał ponad 44 tysiące złotych na wspieram.to na autorską grę RPG Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia. BIO:
Michał kuglarz Dzidt – autor Wyjątkowych Bohaterów i Niezwykłych Zagrożeń, eRPeGowy bloger, organizator konwentów postapokaliptycznych Tornado. Publikował na łamach Magii i Miecza i Gwiezdnego Pirata, napisał kilka „ramek” do neuroshimowych dodatków, sandboxa do Evernight: Noc Bohaterów oraz skrypty fabularne do This War Of Mine: The Board Game. Gra Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia (Outstanding Heroes and Extraordinary Threats, OHET) to heroiczna gra fabularna o walce z potworami, stawianiu czoła wyzwaniom, powstrzymywaniu nadchodzących katastrof i zdobywaniu nagród za te czyny. ROZKŁAD JAZDY: 1. Polecajki
– Gra Overcooked
– Gra RPG Digital Shades
– Zespół Bass Astral x Igo
– Zespół Gunship 2. Rozmowa z Michałem:
– Czym jest OHET i dlaczego po kilku latach RPGowego letargu Michał zdecydował się napisać własny system?
– Jak przebiegła zbiórka na Wspieram.to i ile kosztuje przygotowanie podręcznika do druku?
– Jak gramy teraz vs. jak grało się kiedyś – czy zmieniliśmy się my, czy systemy w które gramy? SZCZEGÓŁOWE NOTATKI Z PODCASTU NA: https://jestemgeekiem.pl/mnmn14/ Credits & thanks:
Muzyka do głównego intro: Mahna Mahna by 8BitUzz
Muzyka do outro: Fly For Your Life by Gunship —————–
—-
Mana Mana, czyli względnie regularny podcast o geek kulturze – od gier wideo po gadżety. Gramy, oglądamy, słuchamy, testujemy i latamy przez internet z kotem na syntezatorze. Oto efekt! Gdzie nas znaleźć?
⇒ Mana Mana na Facebooku: www.facebook.com/manamanapodcast/
⇒ Mana Mana na Soundcloud: @manamana-podcast
⇒ Mana Mana na iTunes: itunes.apple.com/us/podcast/mana-…d1202654275?mt=2
⇒ Mana Mana na Youtube: www.youtube.com/channel/UCKuYJD9556cvjCrryXsHLfw
⇒ Grupa Mana Mana na Facebooku: www.facebook.com/groups/1245386408842241/

Oryginalny wpis: https://soundcloud.com/manamana-podcast/mnmn14