74 – Błędy przy sprzedaży mieszkania (wraz z Katarzyną Stachurską-Rexha)

Witam was w 74 odcinku podkastu “Zdrowy rozsądek”. Ja nazywam się Piotr Borowski i będę dzisiaj rozmawiał ze specjalistką od sprzedaży mieszkań. Oczywiście będziemy chcieli się zająć błędami logicznymi, które przy takiej transakcji popełniają sprzedający. Muszę powiedzieć, że dla mnie to była nowość. Jestem najczęściej kupującym i dość dobrze przemyślałem sobie wszystkie błędy, które może popełnić właśnie kupujący. Okazuje się jednak, że sprzedający nie tylko wykorzystują takie błędy, ale także sami je popełniają.
Powiemy więc sobie o klątwie wiedzy, emocjach oraz wykorzystywaniu wielu sprzedawców. Dlaczego to są błędy oraz jak są one popełniane podczas sprzedaży mieszkania wyjaśni nam Katarzyna Stachurska-Rexha. Zapraszam was do wysłuchania waszej rozmowy.

Dla mnie była to bardzo pouczająca rozmowa. Kiedy zakładałem ten podkast myślałem bardziej o dyskusjach naukowych, historycznych, politycznych, ekonomicznych itd. Inaczej mówiąc skupiałem się bardziej na wielkich kwestiach. Tymczasem logika przecież przydaje nam się w każdej dziedzinie naszego życia i w tej małej i w tej wielkiej. A sprzedaży mieszkania raczej nie można nazwać małą sprawą. Na pewno więc warto przemyśleć błędy o których wspomniała Kasia. Mówiła ona o braku dobrego opisu, co można nazwać klątwą wiedzy, bo my wiemy dużo o sprzedawanym mieszkaniu i wydaje nam się, że parę kiepskich zdjęć wystarczy. Kupujący jednak nie Więcej…

Oryginalny wpis: 74 – Błędy przy sprzedaży mieszkania (wraz z Katarzyną Stachurską-Rexha)