85 – Debata klimatyczna

Wraz z Bartoszem Adamiakiem z Preppers Podcast dyskutujemy na temat Globalnego ocieplenia.
Ten problem jest nazywany często “globalnym ociepleniem” lub “zmianą klimatu”, ale ponieważ klimat sam się zmienia należy dodać słowa “spowodowana przez człowieka”. Tak więc pełna nazwa problemu to “zmiana klimatu spowodowana przez człowieka”.
Według niektórych wyliczeń 97% klimatologów jest zgodnych, że na tą zmianę klimatu miał wpływ czowiek. W czym jednak naukowcy nie są zgodni to kwestia tego w jakim stopniu ludzie są odpowiedzialni za wzrost temperatury. Inaczej mówiąc świat nauki wcale nie jest zgodny we wszystkim w kwestii zmiany klimatu.
Mimo, że żaden z nas nie jest specjalistą kwestia “globalnego ocieplenia” stała się tematem kampanii politycznych i nikt nie może uciec przed zajęciem stanowiska w tej sprawie. Dlatego mimo tego, że nie jesteśmy specjalistami jesteśmy niejako zmuszeni do przyjrzenia się problemowi i zajęcia stanowiska w jego kwestii.
Polityków wspierają grupy interesu, które lobbują. Do najbogatszych na świecie firm należą te zbudowane na paliwach kopalnych. W ich interesie leży negowanie “globalnego ocieplenia”.
Jeżeli chodzi o politykę np. w USA. Poprzedni prezydent Obama zgadzał się z tym, że ostanie zmiany klimatyczne są spowodowane przez człowieka. Był on przeciwny energii z paliw kopalnych i promował “zieloną” energię. Obecny prezydent USA czyli Trump idzie w odwrotnym Więcej…

Oryginalny wpis: 85 – Debata klimatyczna