#9 FPO Fotografia ślubna 2018, podatki, lustrzanka czy bezlusterkowiec?

Podobno musisz odpisać niemal natychmiast, gdy klient wyśle Ci zapytanie o ofertę? Wszystko po to by sprawić na klientach jak największe wrażenie… Czy myślałeś o tym ile czasu zajmuje podjęcie decyzji o wyborze fotografa? O tym dziś w audycji Fleszem po oczach.

Fleszem po oczach – audycja powstała jako odpowiedź na pytania odbiorców mojego newslettera dla fotografów http://niezleaparaty.pl/newsletter/

Stan fotografii ślubnej w 2018, jest wyrównany poziom, spadły średnie stawki za dobre zdjęcia. Ogólnie ceny podskoczyły ale średnio za zdjęcia dobrej jakości płaci się dziś taniej.

Podatki fotografów

Lustrzanka czy bezlusterkowiec?

Plusy lustrzanki dla mnie (idealna na sesję, wolno się nią pracuje, ale ma bokeh jak trzeba)

Bezlusterkowiec (Leica q w moim przypadku), szybkość AF, możliwość wejścia incognito na zlecenie).

O czym rozmawiać z parą na sesji? Czy modele się nudzą? Jak rozbić ich niepewność, ankieta przed sesją, chodzi o to by poznać tych ludzi przed sesją, ze znajomymi wiadomo o czym rozmawiać, z przypadkowymi ludźmi nie bardzo, szerzej o tym jak to działa na warsztatach.

O fotografowaniu chrztu zapomniałem powiedzieć ostatnio. Temat w zasadzie jest drugorzędny, trzeba mieć takie samo nastawienie do wszelkiego rodzaju zdjęć – rozbudzić w sobie pasję odkrywcy, tego który chce się czegoś przez fotografię dowiedzieć, o tyle to Więcej…

Oryginalny wpis: #9 FPO Fotografia ślubna 2018, podatki, lustrzanka czy bezlusterkowiec?