#99 – Człowiek w harmonii ze Wszechświatem

Opis ze strony wydarzenia:”Debata „Człowiek w harmonii ze Wszechświatem”Piątek, 24 stycznia⋅18:00–22:45Opis:W ramach naszego tematu przewodniego o harmonii mamy przyjemność zaprosić Was na debatę i włączenie się do dyskusji po niej. Na pewno każdy z nas choć raz usłyszał frazę „zrównoważony rozwój”, ale czy zastanawialiśmy się głebiej nad tym, co to tak naprawdę może oznaczać?Filozofia nie raz doprowadzała do nowych odkryć, czy też tworzenia się nowych dziedzin nauki. W momencie kiedy świat nauki i technologii zdał się prześcignąć nas samych, może warto się zwrócić spowrotem do źródeł filozofii, czyli nas samych i naszych umysłów. Zastanówmy się, czy rozwój świata zewnętrznego się uzupełnia z naszym światem wewnętrznym, i czy da się do pogodzić? I jak?Dodatkowo cieszymy się i informujemy, że patronem medialnym tej debaty jest Polskie Towarzystwo Psychodeliczne.
Przedstawiamy Wam naszych prelegentów:
Maciej LorencUkończył socjologię na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW, autor książki „Czy psychodeliki uratują świat?” (Krytyka Polityczna, 2019), członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego, współpracownik Narkopolityki, tłumacz wielu książek poświęconych psychodelikom, m.in. autorstwa Alberta Hofmanna, Stanislava Grofa, Jamesa Fadimana, Alana Wattsa i Ricka Strassmana.
Anna MuchnickaJest nauczycielką jogi kundalini 3HO Foundation Yogi Bhajan, buddyjskiej medytacji Metta Loving Kindness i vipassana oraz nauczycielką metafizycznego A Course In Miracles. Ostatnie osiem lat spędziła w Więcej…

Oryginalny wpis: #99 – Człowiek w harmonii ze Wszechświatem