BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski

„Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.”

Powyższy fragment Pieśni 5-tej napisanej już blisko 500 lat temu przez polskiego poetę renesansu Jana Kochanowskiego brzmi nadal znajomo prawda?

A może nie? Co Ty czujesz czytając tą stereotypowy opis „polskiego myślenia” a raczej jego braku? Czy my Polacy nie wyciągamy wniosków? Nigdy nie uczymy się na błędach? Czy naprawdę jesteśmy tacy „głupi”?

Jaką opinię mają Polacy wśród innych nacji i z czego to wynika?

Dziś rozmawiam z Maciejem Klinowskim – specjalistą w dziedzinie Health and Safety, członkiem brytyjskiego IOSH a zarazem jedyną osobą w UK akredytowaną do reprezentowania Polskiego Stowarzyszenia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Misją Macieja jest dbanie o dobry wizerunek polskich przedsiębiorców nie poprzez tworzenie dobrego PR-u ale poprzez rzeczywistą pracę z nimi nad poprawą bezpieczeństwa oraz sposobu myślenia w ich przedsiębiorstwach.

Dlaczego to jest ważne i potrzebne?

Punktem wyjścia jest głęboka potrzeba każdego z nas: Każdego dnia chcemy cali i zdrowi wrócić do domu po pracy. Chcemy też aby nasze rodziny, dzieci były bezpieczne gdziekolwiek się znajdują: w pracy, w szkole, w sklepie, w autobusie… w zasadzie każde miejsce to „teren” jakiejś organizacji Więcej…

Oryginalny wpis: BC026: Mądry Polak po szkodzie? Czas to zmienić! – Maciej Klinowski