BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz

Każdy ze słuchaczy tego podkastu może mieć swój własny sposób na inwestowanie w swoją przyszłość. Część inwestuje czas i pieniądze w budowę swojego własnego biznesu opartego bądź na swojej pasji bądź na potrzebach rynkowych. Pozostała część inwestuje lub interesuje się inwestowaniem w nieruchomości, surowce, spółki lub waluty. W ciągu ostatnich lat rozwinął się temat inwestowania w zupełnie nowy instrument finansowy – kryptowaluty. Przez jednych okrzyknięty “bańką inwestycyjną”, “ściemą” a przez innych cudownym nowym środkiem płatniczym, który zrewolucjonizuje systemy transakcyjne i obali kartele bankowe.

Temat budzi wiele emocji szczególnie gdy na giełdzie obserwowane są wahania w postaci nagłych spadków lub wzrostów. To w tych właśnie momentach wiele osób wyrabia sobie swoje własne zdanie na temat danej inwestycji i decyduje się na wejście na rynek lub jego totalne odrzucenie.

Dzisiejszy mój rozmówca od kilku już lat inwestuje w kryptowaluty i skrupulatnie obserwuje ich trendy. W tym odcinku odpowie między innymi na pytania:

Czym jest kryptowaluta i jak powstaje?
Jak działa technologia blockchain, na której oparte są kryptowaluty?
Czy kryptowaluta jest bezpiecznym środkiem płatniczym?
Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty?
Co trzeba wiedzieć aby nie inwestować w ciemno?
Jak nie dać się oszukać pseudo maklerom giełdowym?
Dlaczego rządy nie są zadowolone z rozwoju kryptowalut?

Adam Pysz był już gościem szóstego odcinka Biznes Więcej…

Oryginalny wpis: BC027: Kryptowaluty – ściema czy możliwości? – Adam Pysz