„Daydreamer”. Bartek Wąsik gra Radiohead

https://audycjekulturalne.pl/wp-content/uploads/2022/11/Bartek_Wasik_mixdown.mp3
„Daydreamer” to solowy debiut płytowy pianisty, kompozytora i aranżera, związanego m.in. z zespołem Kwadrofonik. Bartek Wąsik proponuje autorskie spojrzenie na utwory brytyjskiej grupy Radiohead, których aranżacje – niejednokrotnie dalekie od oryginału – wykonuje na fortepianie. W podcaście rozmawiamy o drodze, która doprowadziła artystę do wydania płyty.

Zaczęło się od pandemicznego zatrzymania, dzięki któremu pojawił się czas na swobodne granie i przemyślenia. To wtedy narodziła się idea solowych występów z interpretacjami utworów uznanych kompozytorów i wykonawców. Wśród nich było również miejsce na materiał grupy Radiohead – zespołu bliskiego Bartkowi Wąsikowi od dawna. Niedawno aranżacje dwunastu utworów grupy znalazły się jego pierwszej solowej płycie.

Dlaczego artysta o klasycznym wykształceniu muzycznym bierze na warsztat utwory popowego zespołu? Co łączy Radiohead z Chopinem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

W audycji usłyszą Państwo fragmenty utworów „Daydreaming” i „Knives Out” z płyty „Daydreamer. Bartek Wąsik plays Radiohead” (Mystic, 2022).

Artykuł „Daydreamer”. Bartek Wąsik gra Radiohead pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne.

Więcej…

Oryginalny wpis: „Daydreamer”. Bartek Wąsik gra Radiohead