Odc. 91. 10 fascynujących filmów dokumentalnych.

Zapraszam Cię na nowy odcinek podcastu, w którym opowiadam o 10 fascynujących filmach dokumentalnych.

Zebrałam listę moich, jak dotąd ulubionych filmów dokumentalnych, których tematem są ludzie – ich życia, kariery, dokonania, ale także upadki i to, w jaki sposób do nich doszło oraz jak próbowali się po nich podnieść.

Są tu historie ludzi mniej i bardziej znanych, piosenkarzy, biznesmenów, joginów, postaci telewizyjnych, artystów oraz kucharza. Osoby mieszkające w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Izraelu, Indiach czy Ameryce Południowej. Osoby żyjące i nie żyjące. Biografie kompleksowe oraz wycinki z życia.

Tematyczny przekrój jest dość szeroki, choć łączy je klamra biografii czy też wgłębienia się w historię rozwoju, a czasem też upadku. Większość z tych filmów znajdziesz na Netflix, choć są też 2 tytuły spoza tej platformy. Wszystkie filmy to nie tylko spora dawka wiedzy, ale też czysta rozrywka.

W tym odcinku postanowiłam podzielić się z Tobą nie tylko tytułami filmów i krótkim „polecam”, choć to słowo pada z dużym zagęszczeniem w tym podcaście, ale także opowiadam Ci co dla mnie było w danym filmie fascynujące i ciekawe. Słuchaj swobodnie, bez obaw, że zdradzę Ci szczegóły… Ten odcinek to przede wszystkim zachęta do oglądania. Oraz do rozmowy o ciekawych filmach dokumentalnych.

Posłuchaj rozmowy Więcej…

Oryginalny wpis: Odc. 91. 10 fascynujących filmów dokumentalnych.