Odcinek 1: Wstępniak

wpis w: Najnowsze odcinki, Workcited | 0

Cześć wszystkim, witajcie! To dla nas wielki moment- wypuszczamy w eter nasz pierwszy, a właściwie „zerowy” odcinek. Zerowy, bo inny niż te, które ukażą się w przyszłości.

Zanim przejdziemy do konkretów chcemy Wam powiedzieć parę słów o sobie- kim jesteśmy i czym się zajmujemy, skąd się wziął pomysł na ten projekt, i czym w ogóle ma być Workcited. Aby dać Wam przedsmak tego, czego można się po nas spodziewać, mamy kilka tematów, z którymi chcemy się zmierzyć, rozstrząsając je samodzielnie, z pomocą bardzo mądrych źródeł lub też gości- na milion różnych sposobów i od każdej strony.

Kto z Was chciałby razem z nami zastanowić się nad współczesną hierarchicznością w pracy i jej opłakanymi skutkami, skąd u ludzi bierze się brak motywacji czy empowermentu, dlaczego work-life-balance to bardzo szkodliwa bzdura oraz czemu komunikacja czasem tak strasznie nawala? Skąd wzięło się, i dlaczego tak bardzo wsiąkło w naszą kulturę przekonanie, że praca to zło konieczne, po prostu trzeba do niej chodzić, mimo że się jej nie znosi, bo takie już jest to smętne życie?

Mamy na te tematy nieco niestandardowy punkt widzenia, czujemy nieodpartą potrzebę wsadzenia przysłowiowego kija w mrowisko licząc, że uda się i Was przekonać do spojrzenia na kwestie związane z pracą z Więcej…

Oryginalny wpis: Odcinek 1: Wstępniak