PADcast #276 – Hajpominuty

wpis w: Najnowsze odcinki, PADcast | 0

O sztuce rozbudzania wyobraźni kompozycją obrazów i dźwięków.

Zwarci i gotowi po majówce kontynuujemy odświeżoną formułę PADcastu prezentując Wam kolejny odcinek nawiązujący do tradycji tematów tygodnia. W tym tygodniu, natchnieni ostatnimi zwiastunami z Shadow of the Tomb Raider oraz Red Dead Redemption II zanurzamy się w dość luźno płynącej dyskusji w temat hajpu, jaki niosą ze sobą te krótkie materiały wideo.

Zadajemy otwarte pytania na ile twórcy świadomie kontrolują przekaz i wzbudzanie oczekiwań, a kiedy my sami wpadamy w pułapkę oczekując przez zwiastun czegoś zupełnie innego niż gra jest w stanie zaoferować?

Całość sekcji gier poświęciliśmy na Frostpunka, który okazał się być najlepiej ocenianą polską grą od czasu Wiedźmina 3. Czy gra faktycznie jest warta wszystkich pozytywnych ocen i konsolowcy powinni odliczać dni do tego, aż twórcy zdecydują się przeportować strategię na inne platformy? Tego dowiecie się w recenzji Roberta.

A my wracamy już do tradycyjnej częstotliwości odcinków. Do usłyszenia za tydzień!

W odcinku udział wzięli:

Robert „Robson” Fijałkowski (@robsonf_pl)
Piotr „Spajk” Modzelewski (@RebelAviator)
Dawid „DJYano” Maron (@dawidmaron)
Tematy:
Czy trailery do gier potrafią jeszcze przekonywać do zakupu?
Gry:
Frostpunk
Subskrypcja

Subskrybujcie PADcast w iTunes – zdecydowanie najwygodniejsza metoda. Osoby bez dostępu do iTunes zapraszam do dodania Więcej…

Oryginalny wpis: PADcast #276 – Hajpominuty