Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce

https://audycjekulturalne.pl/wp-content/uploads/2020/07/Klaputowie-ok.mp3

Już jutro, 1 sierpnia, 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ważnym miejscem upamiętnienia zrywu niepodległościowego jest Muzeum Powstania Warszawskiego. W dzisiejszym podcaście rozmawiamy ze współtwórcami instytucji: Barbarą i Jarosławem Kłaputami. Nasi goście opowiadają jak udało się zaprojektować wystawę, która zrewolucjonizowała muzealnictwo w Polsce.

Barbara i Jarosław Kłaputowie opowiadają nie tylko o procesie tworzenia wystawy. Mówią o tym jak angażujące są poszczególne projekty i jak wiele przygotowań poprzedza etap tworzenia narracji. Rozmówcy zdradzają też jakie są ich ulubione muzea. Zapraszamy do słuchania!

Strona internetowa Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecamy też Państwu naszą poprzednią rozmowę z twórcami przestrzeni wystawienniczych: Mirosławem Nizio z Nizio Design International i Szczepanem Wrońskim z pracowni WXCA, a w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do wzięcia udziału w niezwykłym widowisku historycznym pt. „Kartka z Powstania”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Szczegóły znajdą Państwo na stronie NCK.

Fot. Obraz tevenet z Pixabay.

Artykuł Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne.

Więcej…

Oryginalny wpis: Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce