Podkast 15 – Polemika Z KS 5026

Witam w 15 podkaście “Zdrowy rozsądek”, w którym zachęcam do korzystania z logiki potocznie zwanej właśnie zdrowym rozsądkiem. Dzisiaj ponowenie będzie polemika. Może przypomnę, że w pokaście 10 polemizowalem z podkastem “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”. Dziś będzie polemika z podkastem “Kontestacja”.
Od jakiegoś czasu zamierzałem zrobić podkast o bitcoinie i kryptowalutach. Tak się złozyło, że dziś podczas biegania słuchałem podkastu, który poruszył ten temat.
Podkast ten to komentarz do politycznych i ekonomicznych wydarzeń. Mówiąc o fałszywym alarmie bombowym na Hawajach autorzy poruszyli temat tego jak plotka może wpłynąć na rynki finansowe, w tym na kryptowaluty.
Muszę powiedzieć, że cały czas próbuję sobie wyrobić zdanie o kryptowalutach i raczej jestem na nie. Szczególnie po tego typu informacjach o tak dużych wahnięciach. Oznaczają one, że nie ma sensu używać kryptowaluty jako waluty, bo jej wartość się wciąż zmienia i to niekoniecznie w dobrą stronę. Jedyne sensowne wykorzystanie kryptowalut to inwestowanie, ale tutaj wchodzi w grę zarzut “bańki inwestycyjnej”. W tym podkaście poruszono ten temat i właśnie do tych argumentów chciałbym się ustosunkować. Uważam, że użyto sofizmatów, z angielskiego zwanych fallasy. Przejdźmy zatem do cytatów z tamtego podkastu i mojego komentarza do nich.
Ograniczenie ilości kryptowaluty jest na pewno plusem. Tutaj jesteśmy zgodni. Ale już w następnym Więcej…

Oryginalny wpis: Podkast 15 – Polemika Z KS 5026