Poduchowy łupieżca, czyli zaczepieni 050

wpis w: Najnowsze odcinki, Zaczepieni | 0

„Była bardzo wysoka i wyglądała groźnie. Patrzyła srogo, a mówiła ochryple. Wspaniałe włosy bujnie spływały na jej biodra. Do ubioru − niezmiennie nosiła wspaniałą złotą kolię wokół szyi i wielobarwną tunikę. Na tym gruby płaszcz spięty broszą. Gdy przemawiała, chwytała włócznię, aby jeszcze bardziej przestraszyć patrzących.”
~ Kasjusz Dion Kokcejanus „Historia rzymska” 62, 2

Kiedy dowiedziałem się o istnieniu takiej władczyni, żołnierza i generała jak Boudicca byłem [Maciej, dop. Maciej] szczerze zaskoczony, ponieważ nigdy o niej nie słyszałem. Ani na lekcjach historii, ani z książek, czy rozmów ze znajomymi. Ba, postać ta pojawia się w nawet w grach komputerowych i wciąż moje drogi z królową Icenów, czyli plemienia Brytów ze wschodnią części Brytanii w I wieku naszej ery.

Tak się składa, że identycznie nazywa się łódź naszego gościa, z którym przeprowadzamy wywiad w tym jubileuszowym, pięćdziesiątym odcinku. I stąd dowiedziałem się, że postać taka naprawdę istniała. Ale czemu akurat ta Pani miałaby być tak interesująca. Jak już wcześniej pisałem przez całe moje doczesne życie nie spotkałem się z jej sylwetką, w sumie, nigdzie. Aż do pewnego wrześniowego weekendu.

W samym podkaście usłyszycie co nieco na temat Boudicci, ale bardziej w kontekście przeprowadzanego wywiadu. Postaram się wam przybliżyć jej postać przed przesłuchaniem odcinka, żebyście Więcej…

Oryginalny wpis: Poduchowy łupieżca, czyli zaczepieni 050