Polska nieodległa i nieoczywista

Pokonaj trasę Transsyberyjską, odkryj Amerykę, odwiedź Czechy i Bajkał. Żeby wykonać te zadania, nie trzeba przekraczać granic Polski. Jak to możliwe, wyjaśniają twórcy projektu Polska Nieodległa.

Amerykę można odwiedzić bez wizy. A nawet bez paszportu i dowodu osobistego, choć ten ostatni zawsze warto mieć przy sobie. Nie trzeba szykować się na długą podróż ani uczyć angielskiego. Wystarczy odnaleźć na mapie Polski jedną z miejscowości o tej właśnie nazwie i tam wybrać się na weekendowy wypad. Do Czech z Warszawy dojedziecie w godzinę, jeśli zamiast przekraczać południową granicę, zostaniecie w powiecie garwolińskim. Bajkał znajdziecie pod Wrocławiem, a trasę Transsyberyjską między powiatem żuromińskim i mławskim. Do odkrywania nieoczywistych miejsc w naszym kraju zachęcają członkowie Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz, autorzy projektu Polska Nieodległa.

– Chodzi o to, żeby na luzie podejść do stulecia niepodległości Polski, bo akcja jest związana z tą rocznicą i aby spędzać czas w fajnej atmosferze ze znajomymi czy z rodziną – tłumaczy Jan Mencwel. Takie wyprawy nie wymagają poświęcenia ani zbyt wiele czasu, ani pieniędzy. W każdej części naszego kraju znajdziemy ciekawe miejsca, o których milczą popularne przewodniki. Na stronie internetowej projektu www.nieodlegla.pl znajduje się lista wyczynów, które pozwolą poznać je bliżej. I słowo „wyczyn” niech nikogo nie zniechęca, bo żeby Więcej…

Oryginalny wpis: Polska nieodległa i nieoczywista