Psychoterapeuta i psychiatra – kto jest kim? – Aleksandra Topolewska- Wochowska, Joanna Gutral

Kim jest i czym zajmuje się psychoterapeuta? Kim jest i czym zajmuje się lekarz psychiatra? W jaki sposób oba te zawody współpracują ze sobą w obszarze zdrowia psychicznego? Z jakimi problemami do kogo się udać? Czy kolejność zgłoszenia ma znaczenie? Fakty i mity leczenia farmakologicznego.
Na te i wiele innych pytań odpowiada Aleksandra Topolewska-Wochowska, lekarz psychiatra i psychoterapeutka z Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, rozmowę prowadzi Joanna Gutral, psycholog i doktorantka na Wydziale Psychologii Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Aleksandra Topolewska-Wochowska – lekarz, specjalista psychiatra, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, pracuje w Klinice Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. W pracy zawodowej łączy wiedzę medyczną z psychoterapeutyczną. W Klinice prowadzi psychoterapię poznawczo behawioralną oraz konsultacje psychiatryczne dla osób dorosłych. Specjalizuję się w leczeniu/terapii osób dorosłych, w tym szczególnie z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami osobowości.Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej.

01:44 – Jaka jest różnica pomiędzy psychoterapeutą a lekarzem psychiatrą?
04:05 – Jak wygląda wizyta u specjalisty, który jest zarówno psychoterapeutą i psychiatrą? Czy każdy psychoterapeuta jest psychiatrą?
07:07 – Kiedy udać się do lekarza psychiatry a kiedy do psuchoterapeuty?
12:12 – Czy w procesie leczenia musi uczestniczyć zarówno lekarz psychiatra i psychoterapeuta?
15:30 – Czy zlecona wizyta u psychiatry oznacza, Więcej…

Oryginalny wpis: Psychoterapeuta i psychiatra – kto jest kim? – Aleksandra Topolewska- Wochowska, Joanna Gutral