SHN#11 LIVE – Nowe KRS

Po długiej przerwie związanej z sesją, podczas której Radio Sfera UMK nie działa, wracamy z kolejnym odcinkiem Second Hand News. Przez te kilka tygodni namnożyło nam się informacyjnych zaległości i wygląda na to, że już nigdy tego nie nadrobimy. Nie ma się co przejmować, bo ostatni tydzień przyniósł całą masę wydarzeń.

Tym razem na tapecie w Temacie Tygodnia nowy skład KRS. Przyjrzymy się czy wprowadzone poprawki wprowadziły pluralizm w wyborze sędziów czy to tylko pozory. Oprócz tego Adam przedstawił polskie spojrzenie na trójpodział władzy Monteskiusza.

Nie odpuściliśmy sobie też włoskich wyborów parlamentarnych. Jeśli myśleliście, że amerykański system wyborczy albo głosowanie preferencyjne to czarna magia, to poczekajcie na Włochów, oni mają to wszystko i jeszcze więcej.

Wraca też temat Mateusza Kijowskiego i jego faktur, którymi zainteresowała się prokuratura. No i benc mamy akt oskarżenia. W sumie przypomina to trochę reanimację tematu, ale tłumaczenie Mateusza Kijowskiego za bardzo objawy syndromu oblężonej twierdzy, więc wracamy do tego. PS. Kiedy tworzyliśmy grafikę nie wiedzieliśmy, że Mateusz K. oficjalnie pozwala mówić o sobie Kijowski PS2. Kijowski przypomina trochę Mario prawda?

I na koniec przepis na płacenie za narkotyki kartą kredytową, czyli awantura o karty MON ciąg dalszy.

Więcej odcinków znajdziecie pod linkiem https://www.secondhandnews.pl/category/podcast/ a zaległe odcinki 9 i 10 Więcej…

Oryginalny wpis: SHN#11 LIVE – Nowe KRS