Świadomy trening i regeneracja | Jakub Surmacz | ZRUPcast #24

wpis w: Najnowsze odcinki, ZRUPcast | 0

Dzisiaj moim gościem jest Jakub Surmacz – fizjoterapeuta, trener personalny, facet o ogromnej wiedzy, który podczas naszej rozmowy otworzył mi oczy na wiele rzeczy a inne pomógł poukładać sobie w wygodne szufladki w głowie.

Tematy, które poruszamy, to między innymi:* Czym jest trening medyczny i do kogo jest skierowany?* Które partie mięśni większość ludzi, zarówno ćwiczących jak i niećwiczących, ma zaniedbane?* Nieumiejętność w odpowiednim doborze ćwiczeń przez trenerów.* „Idioci motoryczni”.* Kiedy sensownym jest przyjmowanie suplementów?* Jaka ilość aktywności fizycznej w tygodni wyciągnie nas z fazy „wiecznej adaptacji” i co to jest?* Jak wygląda „wyjście” z zerwanego więzadła krzyżowego? Czy można się przed tym zabezpieczyć?* Czym są bariery anatomiczne i fizjologiczne zakresu ruchu?* Hipermobilność / brak kontroli ruchu.* Jak rozmowa może wpłynąć na leczenie kontuzji?* Dlaczego pewne ćwiczenia potrafią być dla nas nieproporcjonalnie trudne do wykonania od innych?* Jak wygląda przygotowanie motoryczne zawodowego golfisty?* Metody wspomagające regenerację.

Szkolenie Mjollnir Movement by Jakub Surmacz, o którym mówimy w czasie podcastu:https://www.facebook.com/events/2353596568205222/ 

Partnerem podcastu jest https://sklep.sportsst.pl/ Na haslo „ZRUP” dostaniecie 10% zniżki.Sponsorem tego odcinka jest https://trainheavy.pl/ Na haslo „ZRUP” dostaniecie 10% zniżki.

W wersji wideo podcast dostępny na https://www.youtube.com/c/zrup 

Znajdziesz mnie też na:https://www.facebook.com/zruppl/  https://www.instagram.com/zruppl/ Oryginalny wpis: https://zrupcast.podbean.com/e/swiadomy-trening-i-regeneracja-jakub-surmacz-zrupcast-24/