Polskie Podcasty

Top 3 Najnowsze podcasty

2057 0 22 października 2014

Tchnienie Grozy

tchnienie_grozyCo?

Tchnienie Grozy jest podcastem, czyli internetową audycją, którą można ściągnąć za darmo w postaci pliku audio i słuchać gdziekolwiek chcesz. Podcast ten z zamysłu miał mieć charakter radiowego teatru wyobraźni przedstawiając w każdym odcinku inne opowiadanie z szerokiego zakresu historii niesamowitych.

Jak?
Jak słuchać? Jest na to kilka sposobów:
1. Bezpośrednio na stronie – korzystamy z panelu do odsłuchu przy każdym nowym odcinku.
2.Ściągamy sobie na komputer i słuchamy w swoim programie lub przegrywamy na swój odtwarzacz i zabieramy audycję ze sobą.
3.Korzystamy z programu, który ma wbudowaną obsługę podcastów poprzez tzw. kanał RSS. Kanał ten jest zapisany w programie jako subskrypcja i za każdym razem kiedy pojawi się nowy odcinek jest on automatycznie pobierany (bez wchodzenia na stronę, czy dbania o cokolwiek – przychodzi samo z siebie). Kanał Tchnienia Grozy jest dostępny pod niebieskim przyciskiem RSSu góry strony – należy kliknąć na niego i następnie skopiować adres do naszego programu.

Dostępna jest cała masa programów obsługujących podcasty – m.in. Winamp, iTunes czy nasz rodzimy Polcaster.

Dlaczego?

Będąc jeszcze na studiach spodobała mi się idea podcastu w ogóle, jak i samych audiobooków. Słuchając dostępnych wtedy audiobooków w formie podcastów postanowiłem stworzyć własną audycję. Robię to dla czystej przyjemności wkładając w to własne pieniądze i czas. Nagrywanie Tchnienia Grozy sprawia mi frajdę, a świadomość, że są ludzie, którzy lubią tego słuchać napędza mnie by nagrywać dalej.

Dla kogo?

Jest to audycja dla ludzi lubiących lekki powiew grozy – nieważne czy słuchana podczas wieczornego biegu, bezsennej nocy przy komputerze czy długiej jeździe samochodem. Jeśli sam pomysł teatru wyobraźni do Ciebie przemawia, najpewniej jest to audycja dla Ciebie.

Jak wspomóc Tchnienie Grozy?

Jest kilka sposobów by sprawić by Tchnienie grozy istniało i było w coraz lepszej kondycji. Oto kilka z nich

1. Po prostu słuchaj i komentuj.

To jest najprostszy sposób, naprawdę. Każdy komentarz daje mi znać, że ktoś tego słucha i napędza moje tryby.

2. Daj znać znajomym.

Słuchasz audycji i Ci się podoba? Daj znać o niej znajomym. Może im też się spodoba?

3. Podlinkuj mnie.

Masz stronę, bloga, podcast? Po prostu wrzuć linka kierującego nowych słuchaczy na Tchnienie Grozy.

4. Napisz do mnie.

Korzystając z kontaktu u góry strony możesz do mnie napisać. Działa to na mnie równie stymulująco jak komentarze na stronie, a przy okazji możemy wymienić kilka słów. Wszelkie propozycje, opinie i sposoby a ulepszenie Tchnienia mile widziane.

5. Rzuć na piwko.

Nie ukrywajmy – Tchnienie Grozy kosztuje i pochłania mój czas. Wkładam więc w to sporo swojego czasu i pracuję na to, by ten podcast istniał. Pieniądze obok słów są najlepszym sposobem by dać mi znać jak bardzo Wam podoba się ta inicjatywa. Przy każdym odcinku jest link przez który za pomocą Paypala możecie sypnąć groszem, z którego zapłacę na serwer, domenę, a jeśli będzie coś więcej – kto wie, może będzie jakiś pomysł jak takie pieniądze dobrze spożytkować.

6. Tworzysz? Napisz!

Jeśli sam tworzysz opowiadania grozy, muzykę, robisz grafikę, cokolwiek co może urozmaicić Tchnienie Grozy, napisz do mnie koniecznie!

Co się stało z poprzednią stroną Tchnienia Grozy?

Powiedzm, że natłok zadań połączony z moim brakiem organizacyjnym doprowadził do unicestwienia poprzedniej wersji strony pozostawiając mnie (na szczęście) ze starymi odcinkami. Zdecydowałem więc nie odtwarzać strony,ale zrobić ją na nowo, tym razem lepiej planując niektóre kwestie.

Od tej pory każdy odcinek Tchnienia Grozy będzie publikowany na stronie www.archive.org – zapewnia ona dobry, niezależny hosting dając mi pewność, że audycja ta nie zostanie narażona na limity związane z hostingiem czy kolejnym krachem strony. Jeśli więc kolejnym razem Tchnienie Grozy nie będzie chciało się otworzyć, to proponuję poszukać audycji na www.archive.org.

Dziękuję poniższym osobom za pomoc w robieniu Tchnienia Grozy:
Michał „kaczan” Kaczmarek
Lidia Kolemczuk
Tomasz Cholewa
Błażej Lindner
Piotr Wachowski
oraz wszyscy słuchacze


Strona WWW iTunes Facebook RSS

 

 

Dodał