Uzależnienie od konopi – objawy, skutki, leczenie – Alicja Binkowska, Joanna Flis

Palenie marihuany nie jest niczym złym? Nic bardziej mylnego. Palenie marihuany nie jest niczym złym? Nic bardziej mylnego. Badania wskazują, że dym konopi zawiera zbliżoną ilość substancji rakotwórczych do tych w dymie papierosowym. Oprócz krótkoterminowych benefitów – poprawy nastroju, wesołości czy poczucia większej sprawności umysłu – jesteśmy narażeni na negatywne skutków działania konopi, np. na zdrowie psychiczne (niepokój, lęk, pogorszenie pamięci).

Czy od konopi można się uzależnić?
Czy jej regularne zażywanie prowadzi do sięgania po inne, bardziej niebezpieczne substancje psychoaktywne?
Jak rozpoznać i leczyć uzależnienie od konopi?
Jakie substancje czynne zawiera marihuana lub haszysz i które z nich są szkodliwe i uzależniające? Jak nadużywanie konopi wpływa na mózg i zdrowie psychiczne?

Na te pytania odpowie Alicja Binkowska – psycholożka badająca wpływ zażywania konopi na funkcje poznawcze i pracę mózgu z WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS. Rozmowę poprowadzi psycholożka Joanna Flis.

Alicja Binkowska – doktorantka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, kierownik WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych Uniwersytetu SWPS. Prowadzi badania naukowe dotyczące wpływu zażywania konopi na funkcje poznawcze i pracę mózgu. Interesuje się wpływem substancji psychoaktywnych na organizm i zachowanie człowieka. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Psychodelicznym.

Joanna Flis – psycholog kliniczny i zdrowia, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, absolwentka SWPS. Przez 8 lat Więcej…

Oryginalny wpis: Uzależnienie od konopi – objawy, skutki, leczenie – Alicja Binkowska, Joanna Flis