W związku z życiem

Witam Cię bardzo serdecznie w 73. odcinku podkastu i zapraszam na kolejną rozmowę z psychodietetyczką Małgosią Ziębą. Rozmawiamy o EMOCJONALNYM JEDZENIU. Jak sobie z nim poradzić? Oraz co mu towarzyszy i jakie mogą być jego przyczyny?

Temat jest mi bardzo bliski i myślę, że dotyczy też osób, które kiedykolwiek czuły, że wystarczyłoby iść za popularną i prostą radą: „po prostu jedz mniej”, a która jak wiadomo brzmi świetnie, ale ani trochę nie pomaga… Dlatego do dzisiejszego odcinka zaprosiłam specjalistkę od emocjonalnego jedzenia.

W tej rozmowie znajdziesz dużo wartościowej wiedzy oraz kilka bardzo autentycznych historii, które mam nadzieję nie tylko dadzą Ci do myślenia i pomogą znaleźć własną perspektywę, ale też trochę Cię rozbawią.

Tematy, które poruszamy w dzisiejszym odcinku:

Emocje – jak je nazywać i dlaczego to jest takie ważne?
Jak możemy uczyć swoje dzieci nazywać i rozpoznawać emocje?
Uzależnienie od cukru. Jak możemy je u siebie rozpoznać i co możemy z tym zrobić?
Guilty pleasure i comfort food – co to jest, czy dotyczy każdego z nas i czy są to szkodliwe zjawiska? Jak możemy zamienić guilty pleasure po prostu na przyjemność?
Jak możemy zmienić podejście do motywacji, przestać obwiniać się o lenistwo, a jednocześnie mieć bardziej zdrowe relacje z jedzeniem? Więcej…

Oryginalny wpis: W związku z życiem