Wschód Kultury 2020 – wspomnienia z Białegostoku, Rzeszowa i Lublina

https://audycjekulturalne.pl/wp-content/uploads/2020/09/Podsumowanie-WK-krocej.mp3

To, co spotkało nas podczas tegorocznego festiwalu Wschód Kultury to plejada gwiazd i dziesiątki wydarzeń – od koncertów po spotkania z pisarzami. Białystok, Rzeszów i Lublin odwiedzili twórcy nie tylko z Polski, ale także zza naszej wschodniej granicy. O idei, a także o wrażeniach z trzech kolejnych weekendów na przełomie sierpnia i września opowiadają nasi goście.

Wśród nich jest dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski, który opowiada o trudnościach w organizacji Wschodu Kultury. Ich powodem była pandemia koronawirusa. Krzysztof Cugowski przybliża kulisy współpracy z Filharmonią Podkarpacką, grafik Dawid Ryski zdradza szczegóły pracy nad plakatami muzycznymi, a fotograf Stepan Rudik mówi o cyklu zdjęć Ukraińców mieszkających w Polsce. Zapraszamy do słuchania!

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty występów podczas Wschodu Kultury 2020:

Ayoub Houmanna and Nomads Moods w Lublinie,
MU, zespołu Tymona Tymanskiego w Lublinie,
Art Celebration w Rzeszowie.

Polecamy także Państwu fotorelacje z trzech tegorocznych odsłon Wschodu Kultury dostępne na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury:

Białystok,
Rzeszów,
Lublin.

Więcej o wydarzeniach z tegorocznego Wschodu Kultury:

Premiera książki „(Nie)modny Białystok 1939-1959” Jolanty Szczygieł-Rogowskiej, Marty Pietruszko i Wojciecha Bokłagi w Białymstoku,
Występ Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów i Filharmonią Podkarpacką w Rzeszowie,

Oryginalny wpis: Wschód Kultury 2020 – wspomnienia z Białegostoku, Rzeszowa i Lublina