Wszystko, co dobre, jest dla szaleńców

Hrabia von Madenoff zaprasza na ostatnią imprezę na Ziemi. Będzie głośna, szalona i punk and rollowa. Zupełnie jak muzycy The Cuffs, którzy w Audycjach Kulturalnych opowiadają o swojej nowej płycie.

Jeżeli pominiemy fakt, że The Cuffs w 2012 roku zawiesili swoją działalność na cztery lata, to w tym roku mija trzynaście lat, od kiedy pojawili się na polskiej scenie muzycznej. Rockandrollowa trzynastka uchodzi za liczbę szczęśliwą, ale ten rok nie zaczął się dla zespołu najlepiej. Co prawda wydali czwartą długogrającą płytę, ale z grupy odszedł jeden z gitarzystów, który współtworzył ten album i poprzedzającą go EP-kę „Nutry”. Pozostali członkowie zespołu zapewniają, że świetnie radzą sobie w czwórkę i na razie nic nie wskazuje, żeby sytuacja miała ulec zmianie.

Na krążku „Count von Madenoff And The Electric Anaconda Society” pionierzy polskiego punk and rolla zdecydowali się na eksperymenty. – Chcieliśmy zaprosić trochę gości. zrobić coś nowego, czego Cuffs nie robiło nigdy wcześniej na płytach. Pojawił się właśnie żeński wokal, pojawiła się harmonijka, gdzieniegdzie też klawisz się przewala przez muzykę. A co do gitar, to mieliśmy dużo czasu na komponowanie kawałków, dużo czasu na szlifowanie, no i postanowiliśmy się z kolegą gitarzystą trochę pobawić – opowiada Paweł, gitarzysta The Cuffs. – Dla kogoś Więcej…

Oryginalny wpis: Wszystko, co dobre, jest dla szaleńców