„Z czasem muzyka klubowa przestała mnie aż tak cieszyć”. Rozmowa z Jackiem Sienkiewiczem

https://audycjekulturalne.pl/wp-content/uploads/2022/01/Jacek_Sienkiewicz.mp3

Właśnie ukazały się dwa wydawnictwa Jacka Sienkiewicza, twórcy od lat związanego z polską sceną techno. To album „KRASZ” z muzyką do spektaklu teatralnego oraz „Recognition Zero” – materiał zarejestrowany ćwierć wieku temu, jeszcze przed powstaniem labelu Recognition.

„Byłem wtedy dwudziestolatkiem ekstatycznie patrzącym na sprzętowe sprawy” – wspomina twórca w rozmowie z Martyną Matwiejuk. Utwory, które znajdziemy na kasecie „Recognition Zero” powstały na dwóch maszynach, bez użycia komputera, około 1996 roku. „Odnalazłem dużą przyjemność w minimalizowaniu sprzętu” – mówi Jacek Sienkiewicz w nawiązaniu do najnowszego albumu, którego premiera odbędzie się w 2022 roku. Czy niemal nieograniczone możliwości dostępnych narzędzi ułatwiają artystom pracę? Między innymi o tym usłyszą Państwo w podcaście.

Albumy „KRASZ” i „Recognition Zero” są dostępne na platformie Bandcamp labelu Recognition.

Jacek Sienkiewicz wystąpił podczas tegorocznej edycji festiwalu EUFONIE. Zapis koncertu „SEPR – interpretacje” z warszawskiego klubu Akwarium znajdą Państwo na profilu YouTube Narodowego Centrum Kultury.

W audycji wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Mecz” z płyty „KRASZ” oraz „ZERO 3” z albumu „Recognition Zero”.

fot. Konrad Ćwik

Artykuł „Z czasem muzyka klubowa przestała mnie aż tak cieszyć”. Rozmowa z Jackiem Sienkiewiczem pochodzi z serwisu Audycje Kulturalne.

Więcej…

Oryginalny wpis: „Z czasem muzyka klubowa przestała mnie aż tak cieszyć”. Rozmowa z Jackiem Sienkiewiczem