38.1. Marcin Dobrowolski – zapowiedź programu

Wizja świata przyszłości, w którym maszyny uzyskują okrutną samoświadomość i zaczynają zabijać ludzi towarzyszy nam od kilkudziesięciu lat, ale bardziej w umysłach twórców kultury niż naukowców. Filmy i książki wystarczyły jednak, by zasiać niepokój.

Do dzisiejszego odcinka Pulsu Biznesu do słuchania zaprosiłem najlepszych specjalistów w zakresie badania rozwoju sztucznej inteligencji i rewolucji cyfrowej.

Pierwszym gościem będzie Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, obecnie prezes MC2 Solutions. Wyjaśni dlaczego nie boi się technologii i jak powinniśmy dbać o swoje cyfrowe bezpieczeństwo.

O wykorzystywaniu sztucznej inteligencji w biznesie i elementarnej niewiedzy związanej z tym zagadnieniem opowie Natalia Hatalska, założycielka Instytutu Badań nad Przyszłością.

Z kolei dr Aleksandra Przegalińska wyjaśni czym jest etyka sztucznej inteligencji i zachęci do zbadania kogo najpierw powinien zabić nasz autonomiczny samochód.

Wreszcie prof. Dariusz Jemielniak wyjaśni czym jest neofobia. Razem zastanowimy się ile osób straci pracę, a ile ją zyska dzięki sztucznej inteligencji.

Na koniec prawdziwy smaczek, czyli rozliczenie z popkulturą. Dziennikarka filmowa Dorota Chrobak opowie o tym jak przez dziesięciolecia kinematografia budowała w nas strach przed myślącymi maszynami.

To jest Puls Biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program. Więcej…

Oryginalny wpis: 38.1. Marcin Dobrowolski – zapowiedź programu