39.5 Piotr Wąsowski o oczekiwania funduszy VC

Startupy potrzebują pieniędzy, a te mają inwestorzy. Tylko jak to zrobić aby po inwestycji obie strony były zadowolone?

Dziś w #PBdosłuchania wyjaśnimy jak zdobyć pieniądze na ciekawy pomysł biznesowy, a pomogą w tym moi goście.

Pierwszym będzie Michał Sadowski, twórca Brand24. Opowie o tym jak powstawała jego firma, jak uczył się na błędach i jakie wady dostrzega w pomysłach znajomych, którzy dziś do niego przychodzą z prośbą o konsultacje. Wyjaśni także dlaczego wypuścił swoją spółkę na giełdę oraz czym jest wrocławski duch startupowej przedsiębiorczości.

Jednym z pomysłów na zdobycie pieniędzy może być zbiórka przez Kickstarter albo inny tego typu portal społecznościowy. Jak skutecznie walczyć o kasę wytłumaczy Marek Cieśla, który pomógł przedsiębiorcom z Polski zebrać kilka milionów złotych za pomocą takiej internetowej zrzutki.

Pomocy możemy szukać także w Polsce, a konkretnie w Polskim Funduszu Rozwoju, który pod swoimi skrzydłami zebrał wszystkie dotychczas rozdrobnione państwowe instytucje wspierające biznes. Pracująca tam Eliza Kruczkowska, niegdyś szefowa fundacji Startup Poland opowie o narzędziach, które oferuje przedsiębiorcom mającym fajne pomysły.

Na rynku warto oczywiście działać ze wsparciem doświadczonego partnera. Piotr Wąsowski z funduszu Arkley opowie czego oczekuje od startupów i jak mogą im pomóc instytucje takie jak jego.

Na koniec podsumowanie. Grzegorz Marynowicz z portalu MamBiznes.pl przedstawi przegląd najciekawszych opcji Więcej…

Oryginalny wpis: 39.5 Piotr Wąsowski o oczekiwania funduszy VC