46.2 Dorota Zawadzka o organizacji czasu w wychowaniu dzieci

Kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma dzieci, ten ma trud – mówiła moja babcia. Dziś, w Dzień Dziecka, zajmiemy się kosztem i pułapkami wychowawczymi.

Zaczniemy od pragnień wielu rodziców, którzy bardzo wcześnie przygotowują kariery młodego pokolenia. Ile wiedzy naprawdę dają szkoły biznesu dla najmłodszych, jakie zajęcia dodatkowe wybrać dla dziecka i jak wielkim zagrożeniem jest depresja – śmiertelna choroba, również wśród dzieci. O tym porozmawiam z Dorotą Zawadzką, psychologiem rodzinnym, znaną z programu Superniania.

Praca z dziećmi jest trudna nie tylko dla nauczyciela. Bywa wyzwaniem również dla tych, którzy wykorzystują potencjał cyfrowego przystosowania najmłodszego pokolenia. O budowie sieci internetowych influencerów, sposobach radzenia sobie z patostreamerami i podejściu nowej generacji do pieniędzy porozmawiam z Bartkiem Sibigą, założycielem i szefem platformy DDOB.

Kryzys demograficzny nadciąga, a może już się zaczął. O pozytywnych elementach tego zjawiska porozmawiam z ekonomistą Ignacym Morawskim z platformy SpotData.

I wreszcie – jaki jest koszt wychowania dzieci. Od siedmiu lat Centrum Adama Smitha przygotowuje podsumowanie wydatków czekających rodziców jedynaków, dwójki i trójki potomstwa. Badanie omówi dr Hanna Kelm z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

To jest Puls biznesu do słuchania, przed mikrofonem Marcin Dobrowolski, zapraszam na program. Więcej…

Oryginalny wpis: 46.2 Dorota Zawadzka o organizacji czasu w wychowaniu dzieci