#70 – Patriarchalny syndrom i trauma – Z wiatrem w grzywie – podcast

Syndrom patriarchalny to temat petarda! Bardzo ważny dla kobiet. Must have do wysłuchania, bo często okazuje się, że kobiety nie są nadal świadome, że żyjemy w patriarchalnym systemie i co to powoduje. Patriarchat to duży i mocny temat, ale omijanie go przez kobiety nie pomaga. Istotne, aby zdać sobie sprawę, że pewne rezultaty naszych działań mogą być efektem zewnętrznych czynników, a nie jedynie naszej wewnętrznej gotowości do zmiany.

Czego dowiesz się z tego odcinka?
* Dlaczego tyle kobiet pracuje nad tym, żeby mieć poczucie spełnienia i mocy, czuć się pewnie, a dzięki temu – działać z lekkością?
* Co powoduje  umniejszanie swojej wartości, swojej rangi czy swojego sukcesu u kobiet?
* Dlaczego kobiety często nie wiedzą, jakie mają potrzeby, a także mają problemy z rozwijaniem skrzydeł i proszeniem świat „o więcej”?
* Jak syndrom patriarchalny wpływa na różne aspekty życia u kobiet, na umysł i emocje, ale zwłaszcza na ciało?
* I czym w ogóle jest PSD (Patriarchy Stress Disorder )?
* Jak środowisko, w którym się wychowujemy i żyjemy wpływa na wszystko, co myślimy o świecie?
* Dlaczego w systemie patriarchalnym kobiety przenoszą pewne schematy myślenia, z pokolenia na pokolenie… czyli o traumie generacyjnej i wewnętrznym więzieniu w ciele…
* I na marginesie: dlaczego więcej dziewczynek fascynuje się końmi?

* To wszystko brzmi enigmatycznie? Myślisz, że to nie dotyczy Ciebie? O tym opowiadam w podcaście. Mówię do kobiet i wskazuję, co można dalej zrobić ze świadomością istnienia syndromu patriarchalnego. Posłuchaj…

*** P o d o b a ł C i s i ę t e n o d c i n e k ? ***

Jeśli uważasz go za wartościowy, podziel się nim, daj znać swoim znajomym na Facebooku, Instagramie i w innych social media.

Czekam na Twój komentarz :) na stronie podcastu:

***www.horsesense.pl/podcast70

Oryginalny wpis: https://www.spreaker.com/user/zwiatremwgrzywie/odcinek-70-patriarchalny-syndrom-i-traum