Aktualizacja do Nextcloud 14

wpis w: Baszarek, Najnowsze odcinki | 0

Jeżeli hostujesz Nextclouda 13 i skrypt sam z siebie nie wykrywa dostępnej aktualizacji do wersji 14, wszystko jest w porządku. Wersja 14.0 miała mały błąd, pojawiający się na kontach użytkowników ze spacją w nazwie. Wszystko jest naprawione, ale aktualizacje wydawane są „falami” dla kont i hostingów przewidzianych w nie wiem jaki sposób.

Można to obejść przełączając się na kanał beta w aktualizacjach. W kanale beta na obecną chwilę jest wersja 14.0.3, do której aktualizujemy Nextclouda tak, jak zawsze. Jeżeli używasz mailera z PHP do zmiany haseł i innych powiadomień, dostaniesz informację o konieczności wybrania innego serwera pocztowego. Może to być cokolwiek, konfiguruje się to tak samo jak Thunderbirda, Outlooka, czy Evolution.

Po aktualizacji możemy zmienić nasz kanał aktualizacji do stable, które niebawem nadgonią obecnie zainstalowaną wersję. Jeżeli brakuje nam miejsca na dysku, warto też usunąć stare kopie zapasowe z katalogu nextcloud/data/updater-[losowe_znaki]/backups/. Ja zawsze zostawiam tylko jeden, czy dwa ostatnie, gdyż zajmują sporo miejsca.

Więcej…

Oryginalny wpis: Aktualizacja do Nextcloud 14