CYFROWA WOJNA, CZYLI O NOWOCZESNYCH FORMACH CYBERPRZESTĘPCZOŚCI – Sebastian Burgemejster.

wpis w: Kontestacja, Najnowsze odcinki | 0

Kevin Mytnik, jeden z pierwszych i najlepszych hakerów na świecie, powiedział kiedyś, że najbezpieczniejszy komputer to taki, który jest całkowicie odłączony od zasilania. Takich komputerów już chyba nie ma. No może jakieś stare, nieużywane szroty.

Teraz każdy komputer podłączony jest zarówno do prądu jak i do sieci, czytaj internetu. A skoro można włamać się do Pentagonu, to co dopiero do prywatnego komputera… W związku z obecną sytuacją, jeszcze więcej osób przeniosło się do sieci. A tu czyhają różne niespodzianki.

O takich właśnie niespodziankach, które mogą być dla nas wyjątkowo przykre i niebezpieczne, rozmawiam ze współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym spółek w Polsce i Wielkiej Brytanii, byłym prezesem i członkiem zarządu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, zasiadającym również w Radach Nadzorczych, Komitecie Audytu MSZ oraz uczestniczącym w pracach grup roboczych ds. cyberbezpieczeństwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Gościem dzisiejszej audycji jest Sebastian Burgemejster, propagator zintegrowanego podejścia do GRC, nowych technologii oraz intuicyjnego i zwinnego podejścia do zapewnienia bezpieczeństwa organizacji.

W AUDYCJI m.in:
– Zagrożenia z sieci.
– Hakerzy atakują.
– Cyberterroryzm.
– Cyfrowa wojna.
– Wycieki danych.
– Zaszyfrowali mi firmę!

Audycja w wersji wideo tutaj: https://youtu.be/93TtoL2-ato

Zobacz również cykl programów TV "Myśleć jak przedsiębiorca": https://linkd.pl/rfpm

Więcej…

Oryginalny wpis: CYFROWA WOJNA, CZYLI O NOWOCZESNYCH FORMACH CYBERPRZESTĘPCZOŚCI – Sebastian Burgemejster.