DEKOMPRESOR 165: BIZNES I TECHNOLOGIE #19: Polskie Startupy Raport 2015

StartUp Poland jest grupą młodych przedsiębiorców, którzy chcą być motorem wzrostu polskiej gospodarki. Łączy nas entuzjazm i zapał do pracy. Wielu z nas stworzyło od postaw rmy, które odniosły sukces w Polsce i za granicą. Sukces zawdzięczamy twórczym i innowacyjnym pomysłom, a także wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W tym odcinku porozmawiamy o raporcie na temat polskich startupów

 

Cel

Identyfkacja i likwidacja barier, które ograniczają szybki rozwój młodych rm oraz rekomendowanie działań stymulujących przedsiębiorczość technologiczną. Dobre regulacje wspierające startupy przyspieszą wzrost PKB, przyczynią się do stworzenia tysięcy miejsc pracy i zahamują proces drenażu talentów, czyli emigracji najzdolniejszych obywateli. Dzięki twórczej współpracy nowoczesnych przedsiębiorców ze środowiskiem administracji publicznej, Polska ma szansę stać się krajem innowacji.

Gość odcinka

Agnieszka Skala – Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, adiunkt na Politechnice Warszawskiej, współzałożycielka Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN.

Prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości na Politechnice Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego. Pracuje naukowo w obszarze przedsiębiorczości wysokiej techniki oraz gospodarki cyfrowej.

Absolwentka pierwszej edycji Lean LaunchPad Educators Program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Członek Rady Programowej fundacji Startup Poland. Organizatorka pierwszej edycji Startup Weekend NEXT w Warszawie. Wspiera wartościowe inicjatywy edukacyjne na styku nauki, techniki i biznesu w Polsce.

 

Oryginalny wpis: DEKOMPRESOR 165: BIZNES I TECHNOLOGIE #19: Polskie Startupy Raport 2015