KRÓTKI PODCAST O KINIE #1: “Gierek” (2022) KRÓTKI PODCAST O KINIE #1: “Gierek” (2022)

Nasze podcasty powracają w 2022 roku wraz z całkowicie nowym programem filmowym – “Krótkimi podcastami o kinie”.  Na start zaczynamy od omówienia mającego premierę w ten weekend “Gierka”. 

Najnowszy film Michała Węgrzyna, autora “Procederu” biografizującego życie Tomasza Chady czy “Wściekłości”, skupia się na dekadzie, w której Edward Gierek sprawował urząd I sekretarza KC PZPR. O filmie było głośno od momentu, kiedy ogłoszono casting Michała Koterskiego do roli tytułowej. O tym czy Koterski sprawdził się na ekranie, czy film lepiej sprawdziłby się jako komedia i jaka jest poetyka reżysera Michała Węgrzyna, opowiadamy w dzisiejszym, premierowym odcinku.


➡︎ “Krótki podcast o kinie” – nowy, cotygodniowy podcast Filmawki, w którym Maciej Kędziora i Kamil Walczak będą omawiali najważniejsze premiery. Założenia są proste – filmowe nowości, spoilerowe oraz kontekstowe omówienia, a także wymienność – raz premiera rodzima, a raz zagraniczna. Za produkcje odpowiadają Szymon Pietrzak i Maja Głogowska.

Bibliografia zalecana jako uzupełnienie odcinka:


– Wywiad z Januszem Iwanowskim dla portalu NaEkranie
– Esej Jakuba Majmurka o “Gierku” dla Krytyki Politycznej

Podcast jest dostępny na SpotifyApple Podcasts, gdzie zachęcamy was do kliknięcia “follow” oraz do wystawienia nam pięciu gwiazdek. To pozwala podcastowi piąć się do góry w rankingach!
Odcinek jest dostępny również bezpośrednio na naszej stronie:Oryginalny wpis: https://www.filmawka.pl/krotki-podcast-o-kinie-1-gierek-2022/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=krotki-podcast-o-kinie-1-gierek-2022