Masovian Mantra – płyta Michała Barańskiego w serii „Polish Jazz”

To pierwszy album Barańskiego w katalogu kultowej serii wydawniczej poświęconej polskiemu jazzowi. Pod numerem 88. ukazała się płyta kontrabasisty zatytułowana „Masovian Mantra”. Partnerem albumu jest Narodowe Centrum Kultury.

„Czas jazzu opartego na tradycji, standardach i jednowymiarowej konwencji przechodzi ostatecznie do historii” – czytamy w dołączonym do płyty tekście Tomasza Szachowskiego. „Masovian Mantra” to bowiem połączenie współczesnego jazzu, wątków z mazowieckiej muzyki ludowej i indyjskiej rytmiki.

„Uważam, że jeśli chodzi o jazz współczesny, to harmonicznie powoli dochodzimy do ściany, jeżeli chodzi o rozwój. Natomiast rytmicznie jest tam jeszcze duże pole manewru” – mówi artysta w podcaście. Michał Barański splótł ze sobą rytm mazowiecki i indyjski, korzystając z techniki śpiewu konnakol, zaczerpniętej z muzyki karnatyckiej. Jak mu się to udało? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Płyta ukazała się 16 września 2022 roku. Poza Michałem Barańskim na płycie usłyszą Państwo Schachara Elnatana, Michała Tokaja, Łukasza Żytę, Bodka Janke, Kubę Więcka, Kacpra Malisza, Joachima Mencla, Olgę Stopińską, Jana Smoczyńskiego i Dziadka Tadka.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie, w którym można wygrać płytę kompaktową „Masovian Mantra” z autografem artysty. Pytanie konkursowe Michał Barański zadaje w audycji. Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

fot. Maria Jarzyna.

Regulamin konkursu „Wygraj płytę Masovian Mantra z autografem Michała Barańskiego!”

1. Zasady ogólne
1. Organizatorem Konkursu jest Więcej…

Oryginalny wpis: Masovian Mantra – płyta Michała Barańskiego w serii „Polish Jazz”