O projektowaniu wolności – rozmowa z Olgą Siekierską – Odcinek 27

Wolność nie kojarzy się z planowaniem. Projektowanie wolności może więc dziwnie brzmieć. Ale to właśnie my możemy projektować, tworzyć swoją wolność. Początkiem tego procesu jest uznanie, że mamy wpływ(!), wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze życie.
Zapraszam na spotkanie z Olgą Siekierską :) Olga prowadzi grupy mastermind, wspierając kobiety w odkrywaniu tego co, jak i dlaczego chcą robić.

—————————————————————————-
Spotkanie z Olgą sponsoruje tranformacyjny program Droga Kobiety.
—————————————————————————-

Istotne wątki tego odcinka :

[0:04] Olgę poznałam, gdy byłam na rozdrożu ze swoim biznesem. Wiedziałam, że wiele standardowych dróg nie sprawdziło się i szukałam bardziej innowacyjnego wsparcia. Dołączyłam do mastermindów prowadzonych przez Olgę. Stało się to dla mnie namiastką spotkań zarządu, pełnych innowacyjnych pomysłów. Energia tych spotkań towarzyszy mi już dwa lata i diametralnie zmieniła moje myślenie o rozwoju biznesu.

[02:13] Olga ze swoim strategicznym umysłem wizjonerki i pasją do planowania pragnie, aby kobiety odkrywały, jak chcą żyć i sięgały po swoje marzenia. Podstawowym narzędziem Olgi są grupy mastermind, wokół których powstały programy wsparcia w prowadzeniu swojego biznesu, zwłaszcza on line.

[05:03] Wolność nie kojarzy się z planowaniem. Projektowanie wolności może więc dziwnie brzmieć. Ale to właśnie planowanie może pomóc nam osiągać wolność.

[06:41] Nie zawsze mamy sprecyzowane co oznacza dla nas wolność. Może się wydawać, że wolność to robić, co się chce i jak się chce, kiedy się chce i z kim się chce. Ale nie uwzględnia to granic innych ludzi, świata. Nie jest to prawdziwa wolność.
Początek wolności zaczyna się w środku, w naszym wnętrzu. Trzeba najpierw uwolnić swoje blokady i być wewnętrznie wolnym, aby iść dalej, aby doznawać zewnętrznej wolności. Wolność finansowa, gdy mamy zewnętrzne zasoby również nie jest pełną wolnością. Nawet po osiągnięciu wolności finansowej, możemy nie być gotowi na to w środku.

[08:50] Wewnętrzna wolność związana jest z uwalnianiem się od lęków, blokad. To także odwaga do podejmowania pracy nad sobą, zmierzania się ze swoimi lękami.

[12:15] Pierwszym krokiem jest poznanie siebie wewnętrznie i uznanie, że mamy wpływ na nasze życie.

[16:53] Warto marzyć, ale także zaglądać pod podszewkę swoim marzeniom: dlaczego mamy takie marzenie? Jaka potrzeba za tym stoi? Co możemy innego zrobić, żeby zaspokoić daną potrzebę? Dlaczego nie zaspokoiliśmy swoich marzeń do tej pory? Zadaj sobie te pytania.

[18:30] Co robi Bill Gates? I generalnie… co można robić, gdy osiągnie się wolność finansową?

[21:25] Droga do wolności wewnętrznej jest tylko nasza, samodzielna. Czasem trzeba zejść z „czerwonego dywanu”. Podążanie ku wolności nie jest tożsame z podążaniem ku szczęściu. Na głębszym poziomie każdy dla siebie ustala, czym jest dla niego wolność. Kluczem jest wzięcie odpowiedzialności za siebie.

[30:00] W wolności…hmm…wszystko jest trudniejsze? Jednak jesteśmy wtedy jak drzewo z korzeniami, a nie jak listek na wietrze. „To jest moje życie i nie zamieniłabym je na żadne inne”.

Odcinek trwa 36 minut.

Zapraszam na stronę podcastu . Tam zawsze pojawia się coś więcej niż na Spreakerze. Znajdziesz tam dodatkowe materiały, więcej treści i zdjęć oraz linki do miejsc, o których mówię w podcaście lub dodatkowe propozycje.
Szukasz linku do strony Olgi Siekierskiej – znajdziesz go na stronie podcastu:

https://www.horsesense.pl/podcast27/

Oryginalny wpis: https://www.spreaker.com/user/zwiatremwgrzywie/odcinek-27-o-projektowaniu-wolnosci-rozm