Podcast 2pady #71

wpis w: 2Pady, Najnowsze odcinki | 0

Powracamy po przerwie i od razu poświęcamy podcast tematyce gier niezależnych. Zaczynamy od Indie Game: The Movie – GexN razem z Noxem i Donem przyglądają się ciekawemu zjawisku, jakim jest ten dokument o produkcji gier niezależnych nie od strony technicznej, tylko… emocjonalnej. W przemyślenia wplatają również nieco własnych doświadczeń. Posłuchajcie sami, dlaczego bycie twórcą to nie bajka. Następnie recenzujemy Bastion – Nox oprowadzi Was po ciekawym świecie, pięknej historii i wciągającym gameplay’u tej niezależnej produkcji. Czego więcej chcieć od gry? Życzymy miłego słuchania!

Udział biorą: Adam Dębski (Nox_A15), Norbert Jarzębowski (GexN) oraz Bartłomiej Mycyk (Don Sotto)

Nagranie i materiały multimedialne z nim związane znajdziecie w rozwinięciu wpisu. Podcast powstał w czwartkowy wieczór, 05-07-2012.

Znajdziecie nas również na:

Komentowane newsy:

Główne tematy podcastu:

  • Indie Game: The Movie (film) – GexN razem z Noxem i Donem przyglądają się ciekawemu zjawisku, jakim jest ten dokument o produkcji gier niezależnych nie od strony technicznej, tylko… emocjonalnej. W przemyślenia wplatają również nieco własnych doświadczeń. Posłuchajcie sami, dlaczego bycie twórcą to nie bajka. Oficjalna strona – tutaj.
  • Bastion (wersja PC) – Nox oprowadzi Was po ciekawym świecie, pięknej historii i wciągającym gameplay’u tej niezależnej produkcji. Czego więcej chcieć od gry?

Polecane materiały wideo:

  • W polecanych – Meet the Pyro (świat oczyma jednej z postaci z Team Fortress 2), Source Filmmaker (narzędzia Valve do tworzenia filmów dostępne dla wszystkich), Oniken (oldschool dla fanów Ninja Gaiden), 3DS XL (nowa wersja konsolki już niedługo w sklepach), NiGHTS into Dreams (klasyk powraca), skórki w Minecrafcie (komentarz BuraczkaCebulaczka, o którym Don wspomina w podcaście), Perspective (gra logiczno-zręcznościowa, która Was zadziwi), Box Art Battle (zabawny filmik w stylu Toy Story, z walczącymi ze sobą pudełkami z gier), Project X Zone (totalny crossover i jego obsada), Gamescom (zwiastun targów – impreza coraz bliżej) oraz Assassin’s Creed III (patetyczny zwiastun z aktorami). Dwa ostatnie to zwiastuny recenzowanego w tym odcinku filmu dokumentalnego (Indie Game: The Movie) i gry (Bastion). Miłego oglądania!

http://youtu.be/DHZY4hefaJk

Oryginalny wpis: Podcast 2pady #71