Rozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim o festiwalu Pięć Smaków. Rozmawiamy z Łukaszem Mańkowskim o festiwalu Pięć Smaków.

Co roku w Warszawie odbywa się festiwal Pięć Smaków, największe w Polsce i tym regionie Europy wydarzenie poświęcone kinu z Azji. Widzowie nie muszą jednak przyjeżdżać do Warszawy – większość filmów pokazywanych jest również online, a jako, że każdy z nich poprzedza prelekcja, jest to festiwal o wyjątkowej wartości edukacyjnej.

Nasz redaktor Wiktor spotkał się z jednym z festiwalowych selekcjonerów programowych – Łukaszem Mańkowskim, prowadzącym bloga Kinema Chromatica. Porozmawiali o samej roli programera – jak wygląda taka praca, czym kierują się przy wyborze filmów, jakie były wyzwania przy tworzeniu sekcji poświęconej Edwardowi Yangowi, czy japońskiemu kinu feel-good. Łukasz zdradził nam również, dlaczego w tym roku nie pokazują zbyt wielu filmów z Korei oraz z jakim reżyserem festiwal ma szczególnie dobrą relację.

Odcinek powstał we współpracy z festiwalem Pięć Smaków.Oryginalny wpis: https://www.filmawka.pl/rozmawiamy-z-lukaszem-mankowskim-o-festiwalu-piec-smakow/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rozmawiamy-z-lukaszem-mankowskim-o-festiwalu-piec-smakow