Uważność i inspiracja, czyli o pomaganiu słów kilka.

wpis w: Kontestacja, Najnowsze odcinki | 0

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W związku z tym, że audycję tę nagrywałem w Wadowicach, pozwoliłem sobie zacytować słowa św. Jana Pawła II, które dość celnie wskazują na pewne uniwersalne wartości.

Do niedawna większość ludzi widziała głównie czubek swojego nosa, a wrażliwość i uważność na drugiego człowieka była na dalszym planie. W chwili obecnej, gdy zostali zmuszeniu do tego aby zwolnić, przychodzą chwile refleksji. Okazuje się, że osoby, które dbały o relacje z innymi mogą liczyć na pomoc i wsparcie, zaś ci których życie kręciło wokół własnego pępka, nagle poczuli się bardzo niepewnie…

Od wielu lat strzępię sobie język nakłaniając przedsiębiorców do angażowania się w obszary społeczne. Inspiruję również do tego ludzi młodych, którzy mogą nie spiesząc się, budować swój kapitał społeczny owocujący wspaniałymi możliwościami w przyszłości. Jest to jedna z inwestycji, która według mnie daje ogromny zwrot z zainwestowanego kapitału. Nie teraz, lecz w przyszłości. Procent składany dobrych uczynków, buduje nasze bankowe konto przysług. Posiadając taki kapitał, zawsze będziemy mieli w trudnych czasach „poduszkę bezpieczeństwa”.

A ponieważ młode pokolenie nie przeżyło jeszcze poważniejszych kryzysów i nie wie czym to pachnie, zaprosiłem Więcej…

Oryginalny wpis: Uważność i inspiracja, czyli o pomaganiu słów kilka.